TERRACITYDE 'ABLA BENİ ANLAT' FOTOĞRAF SERGİSİ

Etkinlik Tarihi: 11 Mart - 17 Mart 2019

TerraCity’de gerçekleştirilen “Abla Beni Anlat” fotoğraf sergisi ile Disleksi çocuklar için farkındalık oluşturulması ve günlük yaşamda yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Dislektik çocuklarda görülen genel karakteristik bulgular; geç konuşma, yönleri karıştırma, kelimeleri telaffuz ederken zorluk yaşama, dikkat dağınıklığı, yavaş yazı yazma, sesteş kelimeleri okurken ve yazarken karıştırma, ayakkabı bağlama ya da düğme ilikleme gibi ince motor becerilerde zorluk yaşamalarıdır. Her dislektik çocukta bunların hepsi olmayabilir ancak tanılama aşamasında uzmanlar tarafından durum değerlendirmesi yapılarak tespit edilmesi mümkündür. Disleksi, beyindeki bir farklılıktır. En kısa süre içerisinde tanı koyulduktan sonra ise tek ilacı eğitimdir.

Esra Gezer  “ Abla Beni Anlat” fotoğraf sergisi 11-17 Mart 2019 tarihleri arasında TerraCity AVM -1. kat sergi alanında ziyaret edilebilir.

ETKİNLİK Olunca Haber Ver...
Diğer AVM Etkinlikleri
Antalya Migros Avm Sosyal Medya Öğrenme Atölyeleri Antalya Migros Avm'de
Sosyal Medyayı Öğrenmenin Yaşı Yok! Haydi Anne ve Babalarınızı Antalya Migros'a gelin.. Sosyal Medya Öğrenme Atölyeleri’ne Davetlisiniz...
Etkinlik Tarihi: 01 Şubat - 31 Mart 2019
© Copyright 2010-2019 Avmgezgini.com    / GALAKSİ