ÇOCUKLARA YAZ KANYON’DA GÜZEL!

Etkinlik Tarihi: 01 Temmuz - 31 Temmuz 2019

Çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve yaratıcılığı teşvik eden etkinlikleriyle her zaman adından söz ettiren Kanyon, yaz tatilinde çocuklara yine renkli etkinlik seçenekleri sunuyor.Yaz tatili boyunca Kanyon’a gelen çocuklar, İstanbul Modern atölyeleri ile sanatla iç içe bir yaz tatiline adım atarken,Yazar İrem Uşar ile Hayal Diyar Gezginleri Yazı Yazma Atölyesi, Psikolog Anıl Yetişen ile Çocuklara Felsefe ve Ebeveyn Çocuk Oyun Terapisi gibi birçok farklı etkinlikle de hayal dünyalarının kapılarını aralıyor. Çocukların sanatla buluşacakları hem eğlenceli hem de öğretici atölyeler yaz tatili boyunca tüm çocukları bekliyor.

Kanyon, her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların dört gözle beklediği yaz tatili heyecanına ortak oluyor. Yaz tatilini İstanbul’da geçirecek tüm çocuklara renkli atölye programları sunuyor.

Temmuz ayı boyunca her cuma günü Türkiye’nin ilk çağdaş ve modern sanat müzesi İstanbul Modern ile hayata geçirilecek 6-12 yaş çocukların kakao, kahve, nar suyu gibi organik malzemeler kullanarak oluşturdukları Kakaolu Resimler atölyesi, İstanbul Modern tarafından tasarlanan ve üç boyutlu olarak tasarlanabilecek Hayalimdeki Park atölyesi, her pazar, 3-5 yaş arası çocukların aileleri ile birlikte katılacakları, organik malzemeler kullanarak oyun hamurları üretmenin yöntemlerini ve ürettikleri hamurdan hayvan heykellerini ortaya çıkardıkları Hamurdan Heykeller ve kendi masal kahramanlarını, mekanları ve olayları belirleyerek, temsillerini gerçekleştirdikleri sahneleri üç boyutlu olarak tasarladıkları Bir Tiyatro Sahnesi atölyelerine katılan çocuklar keyifli deneyimlerle birlikte yaratıcılıklarını da geliştirecekler.

Bir çocuğa yazma yeteneğini kazandırmak, ona düşüncelerini ve duygularını keşfetme ve anlamlı bir yoldan paylaşma imkânı verir. Buradan yola çıkarak yaz boyunca her cumartesi günü gerçekleştirilecek Yazar İrem Uşar ile Hayal Diyar Gezginleri Yazı Yazma Atölyesi ile 9-12 yaş arası çocuklar eğlenceli ve yaratıcı bir sürece girerek bir yandan yazı yazmanın püf noktalarını öğrenirken, iletişim, empati ve yaratıcılığını de keşfedecek, kendi hislerinin farkına vararak, duygusal gelişimine de katkı sağlayacak.

Hayata dair öğrenilmesi gereken en önemli kavramların başında gelen sevgi, saygı, hoşgörü, başarı, dürüstlük gibi değerleri çocuk dünyasına katmak tüm anne babaların önceliğindedir. Buradan yola çıkarak yaz tatili boyunca her cumartesi Psikolog Anıl Yetişen ile Çocuklarla Felsefe atölyesi ile her derste belirlenen bir konuya odaklanarak, 6-12 yaş çocukların felsefe teknikleri ile yaratıcı düşünme, duygularını ve düşüncelerini fark etme, merak ve öğrenme potansiyellerini arttırma, dünyayı ve kendilerini tanıma becerileri geliştirmelerine destek olacak.

Çocukların dünyayı tanımaları, öğrenme süreçleri, zihinsel fonksiyonlarının gelişimi oyun kapasitelerinin genişliği ile alakalıdır. Çocuğun neredeyse tüm dünyasının oyun ve oyuncaklar olduğu düşünüldüğünde onu tanımanın, onunla iletişime geçmenin en kolay yolu ise oyun ve oyuncaklardır. Buradan yola çıkarak Temmuz ve Ağustos ayları boyunca her cumartesi Psikolog Anıl Yetişen ile Ebeveyn Çocuk Oyun Terapisi ’ne katılan 4-6 yaş arası çocuklar, ebeveynli gruplar ile oyun terapisinde eğlenirken, ebeveynler Anıl Yetişen’e yeniçağda çocuk yetiştirmenin zorlukları, çocuk psikolojisi gibi farklı konularda soru-cevap yapma imkânı yakalayacaklar.

E-Bültene Katıl Etkinliklerden Haberdar Ol...
Diğer AVM Etkinlikleri
Forum istanbul Avm Yazın en serin eğlencesi Forum İstanbul’da bi’başka!
Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul, 10’uncu yaşını, renkli bir festivalle kutluyor.
Etkinlik Tarihi: 13 Temmuz - 21 Temmuz 2019
İstMarina Kartal Avm Temmuz’da Çocuklar için Eğlence’nin Adresi: İstMarina AVM!
Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi’nde eğlence devam ediyor.
Etkinlik Tarihi: 06 Temmuz - 28 Temmuz 2019
Trump Avm Trump Avmde ‘Düşlü Geçmiş Zaman’ sergisi
Trump Art Gallery, 01 - 31 Temmuz tarihleri arasında Aylin Örücü’nün ‘Düşlü Geçmiş Zaman’ adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor
Etkinlik Tarihi: 01 Temmuz - 31 Temmuz 2019
Kanyon Avm YAZ BOYUNCA İYİ MÜZİK KANYON’DA!
Her zaman yenilikleri yakından takip eden ve sektörün öncüleri arasında yer alan Kanyon, misafirlerini yaz boyunca müzikle karşılayacak.
Etkinlik Tarihi: 14 Haziran - 31 Temmuz 2019
Kanyon Avm BARDAKTA CÜMBÜŞ ATÖLYESİ KANYON’DA
Kanyon, yaz tatilinde çocuklara renkli etkinlikler sunmaya devam ediyor. Şef Didem Şenol Tiryakioğlu ile çocuklarla, tat almak ve tatları bir araya getirmek üzerine gerçekleştirilecek Bardakta Cümbüş Atölyesi 19-20 Temmuz ve 2-3 Ağustos tarihlerinde Gram
Etkinlik Tarihi: 19 Temmuz - 03 Ağustos 2019
© Copyright 2011-2019 Avmgezgini.com    / GALAKSİ